Rolovací garážová vrata jsou výbornou variantou výplně stavebních otvorů garáží a skladů, kde omezené prostory znemožňují použití jiných typů vrat. Výklopná garážová vrata vyžadují dostatek prostoru uvnitř garáže a někdy i před ní. Klasická křídlová vrata vyžadují prostor po stranách garáže. Všechny tyto problémy s nedostatkem prostoru řeší důmyslným způsobem vrata rolovací. Štít rolovacích vrat je vyroben z kvalitních lamel.

Tyto lamely bývají nejčastěji vyrobeny z hliníku, který se vyznačuje lehkostí a další jeho vysoce pozitivní vlastností je to, že nekoroduje. Hliníkové lamely pak bývají vyplněny polyuretanovou pěnou. Plášť vrat se navíjí do skříňky, která je umístěná uvnitř objektu a instalovaná v nadpraží otvoru. Svislé vodící kolejnice bývají rovněž vyrobeny z hliníku. Mezi oblíbenou povrchovou úpravu svislých hliníkových vodících kolejnic patří práškové lakování. Navíjecí buben vrat bývá vyroben z mechanicky odolné a spolehlivé oceli s antikorozním pozinkem. Rolovací garážová vrata jsou standardně vybavena elektrickým pohonem s přepínacím zařízením, které mění směr otáčení. Pro nouzové případy jsou vrata vybavena také navíjecí klikou umožňující otevření či zavření vrat například při výpadku proudu.

Sekční garážová vrata

Dalším typem garážových vrat jsou vrata sekční. Rovněž sekční vrata jsou vhodná do garáží s nedostatkem prostoru. Sekční vrata jsou vodorovně rozdělena na několik částí (sekcí), které při otevírání zajíždějí ve vodících lištách pod strop garáže. Sekční garážová vrata jsou velice elegantní a budou pro vás znamenat úsporu cenného místa.